Αποτελέσματα 54ου Μαραθωνίου Μακεδονίας Φίλιπποι-Δοξάτο-Δράμα

1ος     Σταυριανίδης Χρήστος, Πρωσοτσάνη, 02:48:00

2ος     Καλαμπάκας Σταύρος, Δράμα, 02:55:47

3ος     Κασμερίδης Νικόλαος,Δράμα, 02:56:19

4ος     Γούλας  Απόστολος, Λάρισα,     03:00:29

5ος     Αγγελούσης Κωνσταντίνος, Πετρούσα,03:02:26

6ος     Παπαδόπουλος Δημήτριος, Δράμα, 03:07:08

7ος     Στόικος Μιλτιάδης, Βασιλικά, 03:10:32

8ος     Παπαδόπουλος Χαράλαμπος,  Δράμα 03:11:27

9ος     Αλεξιάδης Σταύρος, Δράμα,  03:14:50

10ος   Γεωργούλης Φίλιππος,Καβάλα,  03:15:46

11ος   Κιόρογλου Παναγιώτης, Δράμα  03:21:15

12ος   Τσιμπλής Γιάννης, Σαλαμίνα, 03:22:00

13ος   Συράκης  Δημήτριος, Λάρισα,  03:27:16

14ος   Δαγληλέλης Λουκάς, Καλαμαριά, 03:27:42

15ος   Δαγδηλέλης Αθανάσιος,Θεσσαλονίκη, 03:27:42

16ος   Κιόρογλου Δημήτριος,  Κύργια, 03:34:27

17ος   Μπάρος Ιωάννης, Καβάλα, 03:34:37

18η    Αντωνοπούλου Ελευθερία, 03:34:39

19ος   Alber Werner,  Γερμανία 03:39:55

20ος   Κιόρρης Λεωνίδας, Καβάλα, 03:40:41

21η    Τσιφλίδου Κούλα, Κοζάνη, 03:42:21

22ος   Γκαμπιτσάκης Ζαχαρίας, Αλεξανδρούπολη, 03:47:46

23ος   Θανασάκης Κώστας, Πυργετός Τρικάλων, 03:50:27

24ος   Γιάννης Μαυροκεφαλίδης, Άνοιξη-Αττική, 03:54:08

25ος   Νάτσιος Γεώργιος, Λάρισα, 03:55:37

26ος   Λάμπρου Δημήτριος, Πρωσοτσάνη, 04:00:25

27ος   Γοργίας Νίκος, Καβάλα, 04:03:32

28ος   Παπακωνσταντίνου Αγγελική, Ναύπλιο, 04:04:15

29ος   Ζαχαρόπουλος Αναστάσιος, Πρωσοτσανη, 04:04:16

30ος   Τριανταφύλου Νικόλαος, Κοζάνη, 04:04:46

31ος   Κουρδούπαλος Σωτήριος, Σιδηρόκαστρο. 04:07:36

32ος   Παπαδόπουλος Μιχαήλ, Δράμα 04:10:17

33ος   Παγκαλίδης Κωνσταντίνος,Κοζάνη, 04:12:08

34ος   Ψαρός Επαμεινώνδας.Αθήνα,  04:12:08

35ος   Αντωνόπουλος Παναγιώτης, Θήβα,   04:36:18

36ος   Καλαντζής Δημήτριος, Τρίκαλα,  04:40:20

37ος   Κουσίδης Παναγιώτης, Ωραιόκαστρο, 04:40:30

38ος   Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος, Δράμα, 04:40:55

39ος   Τζαμπάζης Αθανάσιος, Αμμουδιά, Τραυματίας

40ος   Τσεβδάρης Παντελής, Δράμα, Τραυματίας

41ος   Τσαμπάζης Κυριάκος, Δράμα,  Τραυματίας

4 Αθλητές  μεταπήδησαν στον λαϊκό δρόμο των 21 χιλιομ.

και 3 εγκατέλειψαν .

 

       Γενική Κατάταξη  του ημίμαραθωνίου

          μέχρι  χρονικού ορίου 02:40:00  

 

1ος    Τζεφαλής Δημήτριος, Δράμα,  01:21:00

2ος     Φαρδογιάννης Βασίλειος, Πολύγυρος, 01:24:24

3ος     Αποστολίδης Απόστολος, Δράμα, 01:27:19

4ος     Κεχαγιάς Αριστοτέλης, Δράμα 01:31:03

5ος     Μάντσος Νικόλαος, Σέρρες,  01:32:29

6ος     Στρόλιος Γεώργιος, Πολύγυρος 01:36:17

7ος     Κατσιμέρος Τιμολέων, Πολύγυρος, 01:38:28

8ος     Γκατζάκης Ναούμ, Προσοτσάνη, 01:38:57

9ος     Ζαίμης Άρης, Δραμα 01:41:11

10ος   Χότζα Μπουγιάρ, Αλβανία-Κύργια, 01:41:99

11ος   Τσεπεσίδης Ιορδάνης, Προσωτσάνη, 01:42:17

12ος   Παππαθωμάς Χάρης, Θήβα,  01:42:18

13ος   Κοδρόπουλος Σταύρος,Παλαιοκόμη 01:43:39

14ος   Διακάτος Λάμπρος,Πειραιάς,  01:46:01

15ος   Κοτζαμπασίδης  Δημήτριος, Σέρρες 01:44:45

16η    Βαβατζιάνη Ματίνα, Σέρρες 01:45:40

17ος   Τενεκετζής Συμεών, Σέρρες  01:46:16

18ος   Κότος Κωνσταντίνος, Δράμα, 01:46:40

19ος   Χαρουμιάδης Ιάκωβος, Προσωτσάνη 01:48:57

20ος   Πολυχρονίδης Ιωάννης, Δράμα,   01:49:19

21ος   Ξενογιάννης Βασίλειος, Καλαμάτα 01:50:17

22ος   Σαμαράς Βασίλειος, Δράμα 01:51:40

23ος   Καλλιβιώτης Νικόλαος, Καλαμάτα 01:51:57

24ος   Σφιλτσέρής Ξενοφών, Δράμα 01:52:32

25ος   Δασκαλάκης Ευάγγελος, Καλαμάτα 01:52:50

26ος   Ανδρίτσος Παναγιώτης, Άρτα 01:54:00

27ος   Βαίραμιδης Στέφανος, Δράμα,   01:55:05

28ος   Τσάλτας Αχιλλέας, Δράμα 01:55:30

29ος   Μακαρατζής Αντώνης, Καβάλα 01:56:12

30ος   Βαλσαμίδης Συμεών, Καβάλα,  01:56:12

31ος   Τσακαλίδης Περικλής, Δράμα,  01:56:54  

32ος   Κωνσταντινίδης Ιωάννης, Καβάλα 01:58:00

33ος   Ξενιτίδης Κλεάνθης, Παρανέστι 01:58:29

34ος   Τιμοσίδης Δημήτριος Καβάλα, 01:58:59

35ος   Δούσης Παναγιώτης, Καλαμάτα, 01:59:49

36ος   Κουβαλάκης Διαμαντής, Ππροσωτσάνη 02:00:19

37ος   Μορφίδης Γεώργιος, Καβάλα, 02:00:45

38ος   Θέμελης Γεώργιος, Τρίκαλα ,  02:01:18

39ος   Τσουλουβής Ηλίας, Κομοτηνή,  02:02:20

40η    Κιουμουρτζή Ελένη, Δράμα, 02:03:20

41ος   Σπλαγκούνιας Μιχάλης, Πειραιάς,  02:03:50

42ος   Ζεπερίδης Ευθύμιος,  Καβάλα, 02:04:37

43ος   Ιωαννίδης Ιορδάνης, Δράμα,  02:05:57

44ος   Δελόγλου Στυλιανός, Κιλκίς,  02:06:20

45ος   Κοκορόγιαννης Αντρέας, Δράμα, 02:06:30

46ος   Ισαακιδης Μιχαήλ, Καβάλα, 02:07:13

47ος   Τσιλφίδης Κων/νος, Καβάλα,  02:07:13

48ος   Πανταζής Κων/νος, Καβάλα, 02:07:13

49ος   Αρμενίνης Αθανάσιος, Ανατολικό, 02:09:17

50ος   Γεωργιάδης Αριστοτέλης, Δράμα, 02:11:38

51ος    Σαριπαπαζίδης Σάββας, Δράμα,   02:11:38

52ος    Σανοζίδης Τρύφων, Δράμα 02:11:38

53ος   Θωμόπουλος Αναστάσιος, Δράμα, 02:11:38

54ος   Μεταξάς Χρυσόστομος,Δράμα, 02:11:52

55ος   Πάππας Ευθύμιος, Δράμα,  02:11:52

56ος   Ακρίβος Χρήστος, Τρίκαλα, 02:11:52

57η    Αντωνοπούλου Ελευθερία, Θήβα, 02:11:59

58ος   Τριανταφύλου Χάρης, Κοζάνη, 02:16:20

59ος   Μαλιάγκας Αθανάσιος, Κοζάνη ,02:16:20

60ος   Κοτσαμπάσης Κωνσταντίνος, Δράμα, 02:33:20

61ος   Δημόπουλος Κωνσταντίνος, Δράμα, 02:40:00

62η   Τζιάνου Μαρία, Σαλαμίνα,

63ος   Παπαδόπουλος  Κωνσταντίνος, Κύργια

64ος   Κανέλης  Γεώργιος, Κύργια

65η    Ευσταθιάδου Μαρία, Θεσσαλονίκη

 

    Νικητές κατηγοριών Μαραθωνίου

 

Νικητές Γεν.Κατ.:  Σταυριανίδης Χρήστος

Καλαμπάκας Σταύρος

Κασμερίδης Νικόλαος

Κατηγορίες:

18 – 34    Καλαμπάκας  Σταύρος

Κασμερίδης  Νικόλαος

Γούλας Απόστολος

35 – 39    Στόϊκος  Μιλτιάδης

40 – 44    Παπαδόπουλος Δημήτριος

Κιόρης Λεωνίδας

Θανασσάκης Κώστας

45 – 49    Δαγληδέλης Αθανάσιος

Κιόρογλου Δημήτριος

Μαυροκεφαλίδης Γιάννης

50 – 54    Παπαδόπουλος Χαράλαμπος

Κιόρογλου Παναγιώτης

Συράκης Δημήτριος

55 – 59    Ζαχαρόπουλος Αναστάσιος

Αντωνόπουλος Παναγιώτης

60 – 64    Τριανταφύλου  Νικόλαος

Καλαντζής  Δημήτριος

65 – 69    Τσιμπλής Ιωάννης

Werner Albert , Γερμανία

Γυναικών:

Γενική Κατάταξη:  Τσιφλίδου Κούλα

Παπακωνσταντίνου Αγγελική

Κατηγορία 45+  :     Παπακωνσταντίνου Αγγελική

             

   Αποτελέσματα κατηγοριών Λαϊκού

 

Γενική Κατάταξη: 

 

1ος   Τζεφαλής Δημήτριος  Δράμα

2ος   Φαρδογιάννης Βασίλειος Πολύγυρος

3ος   Αποστολίδης Απόστολος, Δράμα

 

Κατηγορίες ανδρών:

18 -34      Στρόλιας Γεώργιος,

                Σαμαράς Βασίλειος

                Τσάλτας Αχιλλέας

35 – 39:   Τζεφαλής Δημήτριος

                Κεχαγιάς Αριστοτέλης

                Κοτσαμπασίδης Δημήτριος

40 – 44 :  Αποστολίδης Απόστολος

                Μάντσιος Νικόλαος

                Κατσίμερος Τιμολέων

45 – 49:  Φαρδογιάννης Βασίλειος

                Γκουτζάκης Ναούμ

                Τσεπεσίδης Ιορδάνης

50 – 54:   Ζαϊμης Άρης

                Τεμεκετζής Συμεών

                Χαρουμιάδης Ιάκωβος

55 – 59     Σφιλτσέρης Ξενοφών

                Δασκαλακάκης Ευάγγελος

60 – 64    Παπαθωμάς Χάρης

                Βαϊραμίδης Στέφανος

                Αρμενίνης Αθανάσιος

65 – 69    Διακάτος Λάμπρος

                Ξενογιάννης Βασίλειος

                Καλυβιώτης Νικόλαος

70.-.74..Θέμελης Γεώργιος

75 +         Δούσης Παναγιώτης

 

Γυναικών:

Γενική Κατάταξη: Βαβατζιάνη Ματίνα

                                Κιουμουρτζή Ελένη

                     Αντωνοπούλου Ελευθερία

Κατηγορίες          :

18 – 34                  Βαβατζιάνη  Ματίνα

35 – 39                  Κιουμουρτζή Ελένη

50 – 54                  Αντωνοπούλου Ελευθερία

                              Τζιάνου Μαρία

Κάτω των 18 :     Μαλιάγκας Αθανάσιος